Догляд за постільною білизною малюка починається вже з самого його народження. Завдання батьків- створити йому максимально комфортні умови. Дитяче ліжечко, в якому малюк перебуває перші місяці свого життя перебуває під їх особливою увагою. Створити найкращі умови перебування малюка в ньому та підтримувати їх – стає для батьків чи не найголовнішим завданням.
Якісна постільна білизна безпосередньо впливає на відпочинок та сон малюка. Дитяче ліжко для немовляти – це цілий світ. Він новий, цікавий, неповторний. Його не повинно нічого затьмарювати, він повинен бути ідеальним. Ніжна шкіра дитини надзвичайно вразлива до різного роду алергій, тому важливо ретельно доглядати за станом її спального місця.
Як прати постільну білизну малюка
У ванній кімнаті рекомендується використовувати окремий кошик для дитячої постільної білизни та інших речей дитини. Це необхідно, щоб розділити особисті речі дитини та речі дорослих.
Новий комплект дитячої постільної білизни потрібно обов’язково випрати при температурі 20 С з метою уникнення контакту шкіри дитини з барвниками та іншими речовинами, які могли залишитись на поверхні в процесі її виробництва.
Якщо замочуєте дитячу постільну білизну, то варто використовувати мило, що не містить жодних барвників і ароматизаторів, які здатні викликати алергію у дітей. Замочування в мильному розчині використовується в основному перед пранням постільної білизни в пральній машині.
Постільну білизну для малюка потрібно прати щотижня, що допоможе уникнути її подальшого забруднення, накопичення в ній хвороботворних бактерій, мікробів та пилових кліщів.
Використовувати для прання постільної білизни спеціальний дитячий порошок, в якому вказано “для дітей від 0 років”. Такий порошок варто використовувати до досягнення малюком трьох років. Він не містить жодних ароматизаторів, хімічних домішків, є повністю гіпоалергенним.
Щоб засіб для прання не залишився на постільній білизні, необхідно додатково її прополоскати. В протилежному випадку його залишки можуть викликати подразнення та алергічну реакцію в дитини.
Як сушити постіль малюка
Сушити дитячу постільну білизну варто за максимальної присутності свіжого повітря, або в приміщенні, яке добре провітрюється, наприклад на балконі. В такому випадку вона буде свіжою та матиме приємний аромат. Якщо ви не плануєте прасувати постільну білизну, то варто зняти постіль з сушіння ледь вологою, щоб уникнути утворення складок.
Чи потрібно прасувати постільну білизну немовляти
Як би ми не відносились до до затратного процесу прасування, варто зазначити, що прасувати постільну білизну для немовлят необхідно після кожного прання. Пропрасовувати потрібно з обох сторін. Прасування покращує естетичний вигляд постільної білизни, знищує пилові кліщі та шкідливі мікроорганізми.
Догляд за постільною білизною малюка має величезне значення, оскільки забезпечує йому міцний та комфортний сон, що є запорукою здорового організму дитини.