Жаккард

Жаккард виділяється серед великого різноманіття тканин. Спосіб плетіння, винайдений у Франції,відмінно підходить для постільної білизни. Жаккард – це тканина з візерунком, який виконується доволі складним переплетенням великої кількості ниток одного або декількох кольорів. Справжній жаккард чимось нагадує гобелен.

Виробляють його з бавовняних, лляних, шерстяних, шовкових ниток. Зустрічаються також однотонні тканини з жаккарду, але в більшості він виробляється з кольорових. Особливістю жаккарда є те, що візерунок наноситься не на готове полотно, а поступово плететься з кольорових або однотонних ниток.

Жакардове плетіння має такі переваги:

  • щільність до 250 г/м2;
  • довговічність, за рахунок щільного плетіння і перекручування ниток;
  • не мнеться, не утворює складок, майже не потребує прасування;
  • не потребує особливого догляду;
  • приємне на дотик.

Недоліків жаккард практично не має. Варто відзначити його високу вартість. У виробництві часто використовуються штучні матеріали, в результаті чого важко відрізнити справжній якісний жаккард від неякісного.

Для фарбування жакарду використовують такі методи:

  1. Нитки фарбуються перед вплетенням в полотно;
  2. На вже готову тканину наноситься малюнок.

Жаккард широко використовується у виробництві. З нього виготовляють:

  • скатертини;
  • чохли для матраців (такі чохли надають неперевершеного вигляду вашому матрацу);
  • перетягують м’які меблі;
  • шиють сукні, костюми, зимовий одяг, постільні комплекти.

Жаккард широко використовується у виробництві чохлів до ортопедичних матраців. Такі матраци мають відмінний зовнішній вигляд.

Найбільш популярними серед жакардових тканин є жаккард – сатин, жаккард – шовк, жаккард – атлас, жаккард – трикотаж.

Як доглядати за жаккардом

Жаккард не потребує особливого догляду, але варто дотримуватись певних умов для збереження його в належному стані. Дотримуючись таких рекомендацій, ви збережете річ на довгі роки у блискучому стані.

Отже:

  • прати жаккард потрібно вивернувши, у воді не вище 30 С;
  • не рекомендується використання відбілювача;
  • не рекомендується сильне викручування;
  • не рекомендується сушити на прямому сонці;
  • прасувати з виворітного боку.
Виробництво жаккарду

Як проходить процес виробництва жаккарду в умовах сьогодення?

Малюнок створюють від руки. Особливістю є те, що малюнок створюється індивідуально під певний станок. Потім готовий ескіз розподіляється на окремі кольори, іншими словами на нитки. Кожному кольору відповідає свій тип переплетення.

Сучасні виробництва оснащені професійними програмами, які прораховують кінцевий результат та передають у виді програми станку. Завдяки цьому вдається модифікувати тканину, змінювати типи плетінь та кольори. Після завершення виробництва тканина проходить контроль якості.

Здійснюється цей контроль на розбраковувальній машині. Так виправляється брак, виявлений в процесі виробництва. Після цього тканина йде на відварювання, де видаляється всі забруднення та замаслювання. На цьому етапі проходить також зняття внутрішніх напружень у волокні. В процесі відварювання застосовують спеціальні препарати.

Наступний процес – це процес промивання. На даному етапі тканина промивається після відварювання. Наступний етап – фарбування, яке проводиться з застосуванням прямих й дисперсних барвників.

Після процесу фарбування тканину знову промивають. Під час процесу сушіння пофарбована або відбілена тканина відправляється на сушильно – ширильну машину, де температура висушування досягає 120 С. На кінцевому етапі тканина термостабілізується.

Постіль з жаккарду може прослужити вам дуже довго, адже вона дуже міцна та практично не змінює свій зовнішній вигляд з плином часу.

Суб'єкт підприємницької діяльності

Контакти
093 224 6040 (Viber)
6gnomiv@gmail.com
Доставка Нова Пошта та Укрпошта
Години роботи

Пн - Пт 9:00 - 19:00
Сб 10:00 - 15:00
Нд вихідний       

33024, м.Рівне, вул. Соборна 416Б, Україна

Ми в соцмережах

Інтернет магазин 6 гномів © 2021. Сайт розроблено в PBB design

top