Полікотон – наслідок постійних експериментів з тканинами. Такі експерименти з складниками та способами виробництва дозволяють винайти та впровадити в життя матеріали з специфічними характеристиками, які притаманні тільки їм. Готова продукція з таких матеріалів, потрапивши на ринок, викликає недовіру з боку споживачів, що не скажеш про постільну білизну з бязі. Покупець хоче бути впевненим в якості продукції, яку він купує. З цією проблемою часто стикається і ринок текстильної продукції.
В цій статті мова піде про полікотон, навколо якого точиться багато суперечок. Дуже багато споживачів, знаючи про тканини з натуральної бавовни, з підозрою відносяться до інших тканин, в складі яких присутні синтетичні добавки. Справді, присутність синтетики в матеріалі не завжди доречна, адже така тканина часто електризується, а в окремих людей може викликати алергію. Але не все так категорично. Експериментуючи з різними складами тканин, дослідники виявили, що невелика кількість синтетики в комплексі з натуральною тканиною, може давати і позитивний ефект.
Варіанти полікотону
Полікотон – це суміш ниток бавовни та поліестеру. Найкращим вважається полікотон з невисоким вмістом поліестеру. Серед переваг полікотона – доступність та надійність. Полікотон – найкращий варіант для тих, хто прагне поєднати доступність і довговічність, практичність та комфорт. Саме за це багато людей бажає купити постільну білизну з полікотону.
Полікотон виготовляється в таких варіантах:
65% бавовна + 35 % поліестер;
50% бавовна + 50% поліестер;
35 % бавовна + 65% поліестер;
15 % бавовна + 85 % поліестер.
Поєднання бавовни та поліестеру надає полікотону унікальних властивостей, основними з яких є:
простота в догляді;
не мнеться;
відсутність деформації;
зносостійкість;
тривалий час не втрачає забарвлення.
Варто зауважити, що найкращими характеристиками володіє полікотон з таким співвідношенням тканин: 65 % бавовна + 35% поліестер.
Якщо в полікотоні багато поліестеру, то він має низьку повітропроникність та накопичує статичну енергію. Саме тому не рекомендується використовувати його для пошиття постільної білизни для дітей.
Як доглядати за полікотоном
Доглядаючи за постільною білизною з полікотону, варто дотримуватись таких рекомендацій:
прати при температурі не вище 40 С;
не використовувати відбілюючі засоби;
віджимання проводити при мінімальних обертах.
Купити постільну білизну з полікотону – правильне рішення для тих, хто цінує практичність.