Ранфорс чи бязь? З якої тканини обрати постільну білизну? Ці питання безумовно турбують споживачів та викликають чимало суперечок. Довкола них існує також багато дискусій та жвавих обговорень. Існує безліч думок, що базуються на практичному досвіді, підтверджуються часом та досвідом, але й вони не сформували сьогодні єдиної думки.
Обидві тканини володіють відмінними характеристиками, користуються величезною популярністю серед споживачів, тривалим використанням підтверджують свою якість. І ранфорс і бязь мають багато спільного та вже тривалий час утримують лідируючі позиції на ринку постільної білизни. Якщо ви любитель бязі – тисніть тут. Ті, хто хоче переглянути постіль з ранфорсу, може зайти сюди. Яка з цих тканин краща – спробуємо розібратися в даній статті.
Ранфорс: його особливості та властивості
Щодо ранфорсу, то потрібно сказати, що він в порівнянні з бяззю виник недавно. Важливим є те, що ранфорс за характеристиками схожий на бязь. Це гладка, щільна і разом з тим приємна на дотик тканина, що має незначний блиск. Ранфорс виник в Туреччині, та як спосіб плетіння, був розроблений безпосередньо для пошиття постільної білизни.
Завдяки цій розробці виникла тканина, постільна білизна з якої має неперевершений та вишуканий вигляд. Постільна білизна з турецького ранфорсу вважається елітною та має вишуканий зовнішній вигляд. Особливістю ранфорсу є те, що при його доволі високій щільності, він набагато м’якший за бязь. Плетіння ранфорсу передбачає сильне закручування ниток, в середньому в два-три рази більше, ніж в бязі.
У виробництві ранфорсу використовується діагональне плетіння ниток, що й формує його особливий зовнішній вигляд. Купити постільну білизну ранфорс необхідно для забезпечення Вашого спального місця дійсно якісним комплектом, який прослужить довгі роки та збереже свій первинний вигляд. Серед основних властивостей ранфорсу виділяються:
– висока зносостійкість;
– гладка поверхня;
– висока повітропроникність;
– гігієнічність;
– шовковистість;
– яскравість малюнку.
Ранфорс з 100% бавовни володіє всіма вищезазначеними властивостями, які підтверджують якість даної тканини. В разі додавання синтетики ранфорс втрачає ці якості, насамперед, свою натуральність.
Бязь та її властивості
Отже, бязь. Напевно, найбільш відома серед усіх тканина, що є фаворитом серед представників старшого покоління та й сучасного. Можна сказати,що вони з молоком матері увібрали ті приємні та ніжні відчуття від натуральної бавовни. Практична та добротна, постільна білизна з бязі є популярною і сьогодні. Звичайно, розвиток технологій сприяв появі нових різновидів бязі. Додавання синтетичних матеріалів дещо змінює характеристики всім відомої бязі з 100% бавовни.
Наприклад, додавання поліестеру у різному співвідношенні додає тканині зносостійкості. Така тканина здатна краще витримувати часте прання, набагато менше мнеться. Треба сказати, що внаслідок такого змішування бязь втрачає свої натуральні властивості. Бязь Gold та бязь Gold Lux можуть містити домішки поліестера, що додає тканині підвищеної міцності та зносостійкості.
Постільна білизна з такої тканини володіє достатньо добрими споживчими характеристиками та займає провідні позиції за популярністю серед споживачів. Спосіб плетіння бязі, на відміну від ранфорсу, хрест-навхрест. Такий спосіб плетіння доволі міцний та щільний. Бязь-відмінна тканина, яка характеризується високими споживчими якостями.
На малюнку 1 можна побачити структуру бязевої тканини шляхом прведення мікрозйомки.
Малюнок 1. Структура тканини бязь
Бязь володіє такими властивостями:
– повітропроникна;
– антиалергенна;
– чудово вбирає вологу;
– приємна до тіла;
– практична у використанні.
Варто пам’ятати, що натуральна бязь з 100% бавовни після прання може давати усадку, тому не рекомендується прати її при високих температурах. Купити комплект постільної білизни бязь стане кращим рішенням для тих, хто цінує натуральність, практичність та довговічність.
Ранфорс чи бязь? Обидві тканини мають багато спільного, володіють відмінними властивостями. Натуральний склад, високі споживчі характеристики та чудовий зовнішній вигляд – ті основні якості, завдяки яким споживачі обирають саме їх.