Швейна машина – незамінна річ як вдома, так і на кожному швейному підприємстві. Вона є запорукою якості товару. Сьогодні будь-який комплект постільної білизни, покривало чи плед шиють, використовуючи якісні побутові чи промислові швейні машини. Сучасні екземпляри мають в наявності десятки програм, виконують практично будь-яку функцію.
Такі швейні машини роблять роботу працівника максимально швидкою та ефективною. Якість пошиття є доволі високою, вони здатні прошивати будь-яку тканину. Купити постільну білизну, виготовлену на такому обладнанні – оптимальний варіант для тих, хто цінує якість.
Історія створення швейної машини тривала, тому даний механізм пройшов багато етапів перетворення, щоб отримати сьогоднішній вигляд. Прототипом відомої нам голки в давнину була кістка. В ті часи люди використовували її для пробивання дірок в шкірі. В ці дірки вони просували нитку. Через деякий час для просування нитки вони почали використовувати гачок.
Минуло багато років, поки голка отримала вушко. Це сталося в далекому 1814 році, коли австрійський кравець Й. Мадерспергер винайшов голку з вушком у вістрі, яка стала головним елементом у механізмі та відкрила шлях до створення першої швейної машини. Саме з швейної машинки і почалася наша історія пошиття нашої постільної білизни.
Вчені, причетні до створення швейної машини
Вважається, що великий італієць Леонардо да Вінчі першим створив проект швейної машини ще в 15 столітті. Але варто зазначити, що проект не був впроваджений в життя. Він так і залишився лише згадкою. Натомість є дані, що перший прототип швейної машини було створено ще в 14 столітті в Нідерландах.
Безліч винахідників та інженерів намагалися створити даний механізм, вигадуючи то один, то інший пристрій. Першим, кому вдалося розробити швейну машину човникового типу, був американський механік Уолтер Хант. Одна така машина могла замінити в той час декілька працівників.
Принцип роботи швейної машини човникового типу полягав у тому, що тканина наколювалася на шпильки транспортера і пересувалася. В перпендикулярному напрямку переміщувалася голка. Американському винахіднику Еліасу Хоу, який свій перший проект швейної машини створив в 1845 році, вдалося випередити Ханта та запатентувати винахід. Ханту вдалося лише відстояти право на свій винахід. Але винахід був не ідеальним. Його потрібно було удосконалювати, оскільки швейна машина часто ламалася.
Становище зумів виправити Ісаак Зінгер, який народився в 1811 році в штаті Нью Йорк та захоплювався механікою. Йому вдалося внести певні зміни в конструкцію швейної машини, запатентованої Еліасом Хоу. В результаті вдалося створити новий вид швейної машини – механізм з ножним приводом. Завдяки Зінгеру вдалося впровадити нові функції машини, а саме:
– голка почала рухатись вверх-вниз;
– завдяки впровадженому ножному приводу у швачок звільнилися руки;
– машина була обладнана спеціальною притискною “лапою”.
Саме Хоу та Зінгер відіграли ключову роль в подальшій долі швейної машини. Навіть судові суперечки, що точилися між ними не зупинили впровадження її у масове виробництво. В результаті фабрики з виробництва швейних машинок були відкриті в багатьох країнах світу та велика кількість магазинів, де вони реалізовувались. У 1870 році американцю Джонсу вдалося запатентувати швейну машину з електричним приводом.
Сучасні швейні машини
Сучасні швейні машини здатні виконувати безліч операцій, швидкість їх виконання дуже висока. Виготовляють як побутові, так і промислові швейні машини. Шити на таких машинах легко, вони зручні у використанні. В домашніх умовах можна пошити піжаму, халат, нічну сорочку з матеріалу, який до вподоби. Сучасні швейні машини здатні виконувати величезну кількість швів. Активно використовуються в процесі робити і комп’ютерні машини, де роботою керує мікропроцесор.
В таких машинах процес шиття повністю автоматизований. Промислові машини не виконують великої кількості операцій, їхня основна перевага у високій швидкості шиття, що досягається за рахунок великої потужності двигуна. Швейна машина-винахід, який сприяв росту швейної промисловості, вдосконалив процес шиття та надав готовому виробу якісного вигляду.